Ünlü çantacıya 18 ay hapis

Gonzalez, şirketi Gzuniga Ltd. ve ortağı Mauricio Giraldo ile birlikte kasım ayında suçunu kabul etmişti. 71 yaşındaki Gonzalez, Şubat 2016’dan Nisan 2019’a kadar tasarımcı çantaları için yasadışı piton ve kayman derisi kaçakçılığı yapmak ve komplo kurmakla suçlanmıştı. Her iki hayvan da Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme adlı çok uluslu bir anlaşma kapsamında korunuyor.

Çantaları ve cüzdanları tanesi 2.000 doların üzerinde satılıyor ve podyumlarda ve TV şovlarında yer alan Gonzalez’in müşterileri arasında Salma Hayek, Britney Spears ve Victoria Beckham da bulunuyor. Mahkemede gözyaşları içinde “Baskı altında kötü kararlar verdim” diyen Gonzalez, ABD’ye iade edilmeden önce Kolombiya’da 14 ay hapis yattığı süre göz önünde bulundurularak üç yıl denetimli serbestlik ve özel bir değerlendirme ödemesine karar verildi. Ayrıca modacının tüm el çantalarını ve daha önce el konulan diğer ürünlerini kaybetmesine karar verildi.

Gonzalez’in markası Gzuniga marka çantalar ‘Şeytan Prada Giyer’ ve ‘Sex and the City 2’ filmlerinde de kullanılırken modacının tasarımları bir zamanlar aralarında Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue, Lane Crawford, Harrods ve Tsum’un da bulunduğu 300 önde gelen lüks mağazada satılıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir