450 evsiz aileye 12 bin dolar yardım

Temel gelir projelerinin popülerliği artarken Alphabet’in sahibi olduğu Google, nakit paranın uzun vadeli konut sağlamalarına yardımcı olup olmadığını test etmek için evsizlikle mücadele eden 450 Kaliforniyalı aileye 2,8 milyon dolar verecek bir programın finansmanlığını üstlendi.

GOOGLE’IN FİNANSMANI OLDUĞU PROGRAM NEYİ AMAÇLIYOR?

Arama motorları arasında sosyal desteğe büyük önem veren Google, beş yıl boyunca sürekli olarak aksatılmadan 225 aileye ayda 1.000 ABD doları garanti edilen maddi destek sağlayacak. Destekte bulunan diğer 225 aile ise ayda 50 dolar alarak kontrol görevi üstlenecek.

Ayrıca konut desteği programı kapsamında, çeşitli yardım kuruluşları tarafından başlatılan konut programlarına katılan ve konut yardımlarını kaybetmelerine bir ila üç ay kalan ailelere karşılıksız olarak maddi destek verecek.

Konut desteği projesinin yönetiminde ve düzenlenmesinde, yüzde %80’i beş yaşın altında çocukları olan bekar, siyahi anneler görev alıyor.

Konut Çözümleri Laboratuvarı ve araştırmacılar, yapılan ödemelerin ailelerin konutlarda uzun süre kalmada, temel ihtiyaçlara harcamasında ne kadar etkili olduğunu ölçmek için ortaya çıkan sonuçları değerlendirecek.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir